shahika
03 خرداد 1402 - 21:52

نهضت اسلامی تا رسیدن به تمدن اسلامی در راستای حقیقت انتظار است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نهضت اسلامی، پیروزی انقلاب، تشکیل نظام اسلامی، دولت اسلامی و آنگاه جامعه اسلامی و بعد تمدن اسلامی همه در راستای حقیقت بزرگ انتظار است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی امروز در دیدار با دست‌اندرکاران بنیاد مهدویت خراسان جنوبی اظهار کرد: از پیامبران و اولیا الهی و ائمه (ع) آمده که در آخر زمان فتنه‌ها و شرایط سخت وجود دارد و به همان میزان خبر داده‌اند که پشت سر این مسائل فرج کلی حاصل خواهد شد و ظهور حضرت مهدی (عج) به وقوع خواهد پیوست.

وی با اشاره به اینکه انتظار یعنی آمادگی گفت: آمادگی نسبت به هر موضوعی شرایط را مشخص می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از عناصر آمادگی برای کل جهان خود انقلاب اسلامی است، افزود: در روایات برادران اهل سنت نیز به این موضوع تصریح شده است.

عبادی ادامه داد: حتی پیش از بحث‌های انقلاب نیز آنهایی که راهی طی کرده و از آگاهی‌های عرفانی می‌دانستند این مسئله را بیان می‌کردند که حرکتی در جهان حاصل خواهد شد که دنیا را متحول و زمینه برای حکومت حق فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حقیقت انتظار در داخل این حرکت انقلابی قرار دارد، یادآور شد: نهضت اسلامی، پیروزی انقلاب، تشکیل نظام اسلامی، دولت اسلامی و آنگاه جامعه اسلامی و بعد تمدن اسلامی که کار میدانی می‌خواهند همه در راستای این حقیقت بزرگ است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: باید به سمت تمدنی در دنیا حرکت کنیم که احتمال امید زنده شود و افراد از قالب نفس و منافع خود دست بکشند و دنبال منظور پیشوا باشند.

عبادی اضافه کرد: انتظار بر اساس ملاک‌هایی که پیامبران آورده‌اند، باید غرض پیاده کردن دین خداوند باشد.

وی با بیان اینکه دولت اسلامی برای رسیدن به جامعه اسلامی باید فراگیر شود که متأسفانه در رسیدن به این قدم لنگ می‌زنیم، یادآور شد: هر چند شخص خود رئیس جمهور کارهای ارزشمندی انجام می‌دهد اما این همراهی به صورت فراگیر نبوده تا به عنوان پدر خانواده، بتواند جامعه اسلامی را از درون تغییر و ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: هر چند تلاش و کوشش می‌شود اما قدم مؤثر زمانی بوده که به صورت جمعی انسان در جایگاه عدالت قرار گیرد و تمام همتش این باشد که آنچه را هدف حضرت مهدی (عج) بوده پیاده شود.

عبادی گفت: امروز آمریکا به جایی رسید که در محدوده داخل کشورش به خاطر وجود صدای عدالت طلبی گیر کرده و مردم آن نظام سرمایه داری را نمی‌پذیرند.

وی بیان کرد: آنچه که در میدان عملی دیده می‌شود نظام مقدس اسلامی اهرمی بوده که خداوند تقدیر کرده و در دنیا جایگاه رفیعی دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نظام مقدس اسلامی زمینه را برای حکومت جهانی مهدی (عج) آماده می‌کند اما امور کلی، جزئی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و غیره وجود دارد که باید نگاه ویژه‌ای به آن شود و این در حالی بوده که دشمن نیز بیکار ننشسته و به صورت تخصصی کارهایش را پیش می‌برد.

عبادی با بیان اینکه در پای این نظام باید متناسب با آن کار شود و اصل انتظار، انتظاری بوده که تغییر دهنده فرهنگ باشد، تصریح کرد: دولت اسلامی باید بتواند با کار اسلامی که تعقیب می‌کند اعتمادی به جامعه داده که احساس ناامنی از جامعه در جنبه‌های مختلف رخت بربندد.

وی با اشاره به اینکه آسیب‌ها بر جامعه ناآگاه تحمیل می‌شود، افزود: آگهی دادن صحیح می‌تواند جامعه را مصونیت دهد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1236450